PozorUmění! Žižkovská noc představuje Galerijní podzim, který oživí galerie i netradiční místa

Festival Žižkovská noc se během posledního roku rozrostl o několik nových aktivit a sekcí. Mezi ně se řadí i PozorUmění, které se ve svém celoročním programu zaměřuje na výtvarné, audiovizuální i performativní umění a jeho prezentaci ve formálním (galerijním) i neformálním (kavárenském/barovém) prostředí či veřejném prostoru žižkova. PozorUmění se snaží uměleckou tvorbu napříč médii a vyjadřovacími prostředky uchopit jako formu komunikace a sdílet ji tak veřejnosti.Festival Žižkovská noc se během posledního roku rozrostl o několik nových aktivit a sekcí. Mezi ně se řadí i PozorUmění, které se ve svém celoročním programu zaměřuje na výtvarné, audiovizuální i performativní umění a jeho prezentaci ve formálním (galerijním) i neformálním (kavárenském/barovém) prostředí či veřejném prostoru žižkova. PozorUmění se snaží uměleckou tvorbu napříč médii a vyjadřovacími prostředky uchopit jako formu komunikace a sdílet ji tak veřejnosti.

Číst více

Open call: zapojte se do proměn Žižkovské noci i samotné čtvrti

Festival Žižkovská noc prochází transformací a zapojuje do svých aktivit i další fenomény žižkovské čtvrti – mimo jiné i vizuální umění. První výstava právě probíhá, další se chystají, jejich součástí můžeš být i ty.Festival Žižkovská noc prochází transformací a zapojuje do svých aktivit i další fenomény žižkovské čtvrti – mimo jiné i vizuální umění. První výstava právě probíhá, další se chystají, jejich součástí můžeš být i ty.

Číst více

Žižkovská noc rozšiřuje program o desítky jmen

Neznáme hranice: Žižkovská noc vyhlíží headlinery z Ukrajiny, Keni i Německa - zahrají Alyona Alyona, Duma či Yacøpsæ, představí se i platforma Pinkbus či divadelník Jakub Gottwald s projektem Ur-fascism.Neznáme hranice: Žižkovská noc vyhlíží headlinery z Ukrajiny, Keni i Německa - zahrají Alyona Alyona, Duma či Yacøpsæ, představí se i platforma Pinkbus či divadelník Jakub Gottwald s projektem Ur-fascism.

Číst více

Žižkov obohatí dočasná instalace Furious Tram

Projekt Furious Tram (2019) je inspirován pražskou dopravou, konkrétně konstrukcí tramvaje Tatra T6. Představí se v rámci aktivit pod hlavičkou PozorUmění.Projekt Furious Tram (2019) je inspirován pražskou dopravou, konkrétně konstrukcí tramvaje Tatra T6. Představí se v rámci aktivit pod hlavičkou PozorUmění.

Číst více

PozorUmění poprvé: výstava Nikolase Šilara

Platforma PozorUmění představuje první položku ve svém programu – venkovní výstavu Spoďáry si nevyperu, ale vaše prachy ano.Platforma PozorUmění představuje první položku ve svém programu – venkovní výstavu Spoďáry si nevyperu, ale vaše prachy ano.

Číst více

Neznáme hranice: Žižkovská noc už není jen festival jednoho víkendu

Po hlavičkou ŽN365 se chystají výstavy, historické exkurze (nejen) po Žižkově, ale třeba i festival buskingu, přednášky a další akce se společenským přesahem. „Neznáme hranice,“ říká tým, který za aktivitami stojí, a který již několik měsíců přináší podcast Vysílač. O tradiční festival napříč kluby, který v minulých letech navštívilo vždy přes deset tisíc fanoušků, město samozřejmě nepřijde.Po hlavičkou ŽN365 se chystají výstavy, historické exkurze (nejen) po Žižkově, ale třeba i festival buskingu, přednášky a další akce se společenským přesahem. „Neznáme hranice,“ říká tým, který za aktivitami stojí, a který již několik měsíců přináší podcast Vysílač. O tradiční festival napříč kluby, který v minulých letech navštívilo vždy přes deset tisíc fanoušků, město samozřejmě nepřijde.

Číst více

Máme Vysílač!

Vysílač je podcast festivalu Žižkovská noc. Jeho témata akcentují hodnoty festivalu, s odborníky hovoříme o menšinách, lidech v nesnázích, ale i vývoji města. Snažíme se ukázat cestu, jak se zbavit předsudků, které deformují náš pohled na svět. Bez růžových brýlí, ale nadějeplně.

Psst! Chceš novinky?

Buďte první, kdo se dozví o nových jménech v lineupu, ale i celoročních aktivitách Žižkovské noci. Náš newsletter je cool, a přestože neznáme hranice, posíláme ho uvážlivě.